Witajcie!

MagnoliaMiło Was powitać na kolejnej stronie poświęconej opiece nad kotami.

Jest ona dedykowana wszystkim kotom (także tym za Tęczowym Mostem) – zarówno Waszym, jak i wszystkim tym, które mogą tylko pomarzyć o ciepłym schronieniu i pełnej misce, bo człowiek zagarnął teren, na którym żyły, przez co nie mają nieraz się gdzie schronić ani na co polować (na szczęście są ludzie, którzy i o takie koty dbają ratując trochę honor homo sapiens).

Będziemy starali się tu przybliżyć zagadnienia związane z opieką nad kotami – ich żywieniem, pielęgnacją, dbaniem o ich otoczenia, a także potrzeby psychiczne; będzie też nieco informacji o ich zdrowiu.

 

W sieci można znaleźć sporo informacji – mogłoby się wydawać, że w Internecie jest tak dużo informacji, że kolejny serwis poświęcony tej tematyce jest zupełnie niepotrzebny. Do niedawna też tak myślałam, ale wydarzenia ostatnich tygodni pokazały, że jednak brakuje miejsca, w którym osoba dająca po raz pierwszy w życiu dom kotu znalazła by krótki prosty przewodnik, jak się za wszystko zabrać, żeby było najlepiej dla kotka. Zresztą sama przy pierwszym kocie miałam ogromny stres i pomimo umiejętności obsługi wyszukiwarki, sporo czasu mi zajęło, zanim doszłam do tego, co jest ważniejsze, a co mniej i co jest pilne, a co niekoniecznie.

 

Stopniowo będą tutaj publikowane wpisy poświęcone różnym zagadnieniom z zakresu opieki nad kotem: zarówno dietetyki, jak i badań oraz na wiele innych tematów (niektóre także dla bardziej zaawansowanych opiekunów kotów). Krótkie vademecum znajduje się w górnym menu, żeby łatwo można było sięgnąć do całkiem podstawowych informacji w dowolnym czasie.

 

Jeżeli macie pomysł, o czym by warto napisać lub co ulepszyć, zachęcamy do kontaktu.

 

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Grażyna Połomska-Kosiba


P.S. Jeżeli chcecie pomóc w promowaniu serwisu, aby jak najwięcej osób dotarło do zamieszczonych tutaj informacji zanim coś zepsują w obsłudze kota, to zachęcamy do umieszczania baneru oraz klikania „Lubię to” i „+1”, a także udostępniania w serwisach społecznościowych. Szczególnie serdecznie zapraszamy na Fan Page Kociego ABC na Facebooku.

Kody baneru w wersji 1:
– HTML:

<a href=”http://tiny.pl/qq3sw”><img src=”https://www.kocie-abc.pl/kocie_abc.jpg”/></a>

lub na forach (może być w podpisie):

– BBcode:

[url=http://tiny.pl/qq3sw][img]https://www.kocie-abc.pl/kocie_abc.jpg[/img][/url]
Banerek, który się wklei wygląda tak:

Kody baneru w wersji 2:
– HTML:

<a href=”http://tiny.pl/qq3sw”><img src=”https://www.kocie-abc.pl/kocieabc.jpg”/></a>

lub na forach (może być w podpisie):

– BBcode:

[url=http://tiny.pl/qq3sw][img]https://www.kocie-abc.pl/kocieabc.jpg[/img][/url]
Banerek, który się wklei wygląda tak: