Pomocy

Znasz już podstawy opieki nad kotem. Z czasem jednak taka podstawowa wiedza okazuje się zbyt mała, bo na przykład nie wiadomo, czy coś powinno powodować atak paniki i bieg do weterynarza w środku nocy wigilijnej, czy jednak niekoniecznie. Dlatego dobrze jest nieustannie poszerzać swoje wiadomości o kotach. Jak?

 

Dobrze jest czytać materiały na blogach weterynaryjnych oraz miłośników kotów (tak, bywają informacje sprzeczne – niestety, szczególnie w zakresie żywienia, ale o tym więcej w artykule o wyborze karmy) oraz dyskutować na forach (teoria teorią, a życie swoje). Poniżej kilka miejsc, które warto odwiedzać.

 

Serwisy tematyczne i materiały specjalistyczne

Forum o diecie BARF

Barfny Świat – forum poświęcone żywieniu kotów, psów i fretek metodą naturalną opartą na surowym mięsie. Oprócz działu poświęconego kotom, polecam dział ogólny, w którym jest kopalnia materiałów naukowych pt. Linkownia i Bibliografia.

Opieka nad kotem z cukrzycąKoty Cukrzycowe – kopalnia informacji o cukrzycy u kotów (objawy, diagnostyka), postępowaniu z chorym kotem (w tym o zabiegach wykonywanych także w domu samodzielnie).

Życie Weterynaryjne –  czasopismo dla lekarzy weterynarii, gdzie można znaleźć sporo opracowań na różne tematy; archiwum wybranych artykułów można znaleźć tutaj.

 

Strony ogólnotematyczne

Serwis KOTY.pl – sporo porad i artykułów, dodatkowo ogłoszenia i adopcje oraz forum. Znajdziesz tam sporo osób, które mają w domu kota (lub kilka) i zadają pytania podobne do tych, które zapewne będą nurtowały i Ciebie.

Forum MIAU.pl – tutaj można podyskutować z ludźmi, którzy zajmują się kotami od wielu lat, ale też poznać historie osób niedoświadczonych, które stopniowo poznawały koci świat. Jest też dział, w którym można poczytać opinie o lecznicach oraz wspomóc nieco ratujących koty, bo niestety bez pieniędzy nie da się pomagać (karmy, żwirek, leki – to kosztuje). Oczywiście jest też dział adopcji oraz ogłoszenia o poszukiwaniu domów dla kotów w ciężkiej sytuacji (zagrożonych bezdomnością lub mocno chorych). Dodatkowo dział dedykowany kotom nerkowym i cukrzycowym.

Serwis VETOPEDIA.pl – sporo informacji o kotach oraz dość pokaźna baza lecznic; są też odpowiedzi na wiele pytań opiekunów.

Portal Weterynaryjny – kolejna kopalnia wiedzy o kotach (w tym zdrowiu) oraz ogłoszenia.

Blog, który tworzy dr Mark Peterson (tylko po angielsku), gdzie można znaleźć wiele ciekawych informacji z zakresu fizjologii kotów, żywienia oraz leczenia.

Ponadto wiele fundacji i schronisk publikuje na swoich stronach informacje o kotach (żywieniu, pielęgnacji, chorobach) – naprawdę warto czytać i pogłębiać swoją wiedzę.

Dodaj komentarz